کرامات علامه امینی - آیت الله فاطمی نیاء

2960 مشاهده
دانلود ویدئو
متن قطعه : کرامات علامه امینی

علامه امینی قدس الله نفسه الزکیه ایشان کراماتی داشت ، مگر می شود نداشته باشد ،  مگر می شود عشق بی جواب بماند ، چون او عاشق امیرالمومنین  علی علیه السلام بود او عشق نداشته باشد کی داشته باشد . 

وقتی حرم امیرالمومنین  می آمدند ، مرحوم پدرم می فرمودند علامه امینی  آنچنان  گریه می کرد که تمام اهل حرم به گریه او گریه می کردند . عاشق بود ، عاشق، خودش را در راه امیرالمومنین ذوب کرد بعد آنوقت او کرامات نداشته باشد ؟!

کرامات ایشان زیاد داشتند که من در وقت اش هم خواهم گفت حالا این یکی را الان خدمتتان می گم  ، محل شاهد می آوریم برای اشراف خاص  ، بله می گویند ایشان (شاید قریب به این مضامین باشد ) یک وقتی در منزل نشسته بود، دید در می زنند ، دیدند وزیر فرهنگ عراق ( ما می گوییم وزیر آموزش و پرورش ) که سنی مذهب است یک نامه نوشته  « بسم الله الرّحمن الرّحیم  من یگانه فرزندم مریض شده  و دندان هایش کلید شده  الان هم روبه قبله است و اطباء هم مأیوس شدند  این علی شما می تواند کاری بکند ؟  این نامه برای من بیاید چیکار می کنم که خاک نعلین آین مرد نمی شویم  من ایشان را زیارت کرده بودم شیر ولایت بود . ولایت یعنی این ، و الّا اینکه بروی از قول شهید بهشتی دروغ بسازی و این را به دیگری بزنی  و یا بروی در زیر زمین قمه بزنی اینها که ولایت نشد . ولایت ، ولایت علامه امینی که شیر ولایت است که شیعه را سرافراز کرد . 

ایشان نامه را گرفت و ذیل آن نوشت که  « خداوند به برکت امیر المومنین فرزند شما را شفا داد  »  آقا آدم چقدر باید پشت گرم باشد این حرف را بزند  ، و بعد گفت این نامه را بردار و ببر ، حالا نیم ساعتی طول می کشد تا این نامه را ببرند بالای سر مریض دیگه ، و از این طرف لباس هایش را پوشید و عمامه به سر کرد و مشرّف شد به حرم  و رفت روبروی ضریح امیرالمومنین  ، امام عالمیان ایستاد و گفت آقا قربونت برم من یک حواله ای را فرستادم ، روسیاهم نکنید . نامه رسید بالا سر مریض ، مریض بلند شد و نشست و درخواست آب و نون کرد. 

 

نظر یا سوال خود را بنویسید

در پاسخ به