انیمیشن Ian | آیان - متفرقه

713 مشاهده
دانلود ویدئو
متن قطعه : انیمیشن Ian | آیان

درباره انیمیشن  :  

انیمیشن Ian ساخته استدیو Mundoloco و  بنیاد ایان (Fundación Ian) به کارگردانی آبل گولدفارب (Abel Goldfarb) در ژانر معنا گرا در سال 2018 درر کشور آرژانتین تولید و برگزیده جشنواره بهترین انیمیشن کوتاه سال شد.
اثری بسیار زیبا و احساسی، بر اساس یک داستان واقعی و تکان دهنده که مطمئناً قلب همه ما رو برای ساخت یک جامعه متحد و مهربان‌تر، درگیر خواهد کرد.


داستان انیمیشن :  

داستان پسر بچه‌ای به نام Ian (یان) است که به صورت مادرزادی معلول بدنیا آمده است و مانند دگر کودکان دوست دارد برای خود همبازی داشته باشد.
طبق اعلام سازندگان انیمیشن کوتاه «ایان»، در این اثر، کلیت داستان و همچنین شخصیت «ایان»، از یک کودک واقعی الهام گرفته شده که مبتلا به عارضۀ فلج مغزی است (برای آشنایی با ایانِ واقعی، به تیتراژِ پایانیِ اثر توجه شود). ناگفته نماند، «بنیاد ایان» که نام آن به عنوان یکی از تولیدکنندگان این انیمیشن یاد شده، توسط مادرِ ایان تأسیس شده است. هدفِ این بنیاد، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی آحاد مردم و ارائۀ آموزش‌های مناسب است تا افراد مختلف جامعه نحوۀ صحیح برخورد با کودکان معلول را بیاموزند و در نتیجۀ این آموزش‌ها، کودکان برخوردار از مشکلات جسمی مورد آزار و اذیتِ ناخواستۀ هم‌سالان خود قرار نگیرند و به انزوا و تنهایی کشیده نشوند.


 

نظر یا سوال خود را بنویسید

در پاسخ به